Ministri Ahmetaj: 10 licensa së shpejti do të hiqen

schedule17:40 - 19 Shkurt, 2018

schedule 17:40 - 19 Shkurt, 2018

10 licensa në sektorë të ndryshëm të ekonomisë shumë shpejt do të hiqen. Ministri i Financave, Arben Ahmetaj, e bëri të ditur në një konferencë për derregullimin dhe dixhitalizimin e shërbimeve publike. Ndërkohe online do të kalojnë edhe deklaratat doganore të eksporteve.
Gjithashtu ministri i Financave i bëri apel administratës të nxisë përdorimin e platformës e-albania për tërheqjen e dokumentave të ndryshëm. Ahmetaj vuri në dukje se kjo është një alternativë që shkurton kohë dhe shmang radhët në sportele./abcnews.al