Milani habit, tenton në huazim një mesfushor nga Torino

schedule21:48 - 8 Janar, 2021

schedule 21:48 - 8 Janar, 2021

Milani kërkon një mesfushor qendre dhe Kone i Toulouse është drejt transferimit në Bundesliga, pasi kuqezinjtë nuk duan të bëhen pjesë e ankandeve për futbollistë të ndryshme.

Italianët nuk kanë gjetur gjuhën e përbashkët për transferimin e të riut dhe tani kanë piketuar një tjetër francez, i cili luan në Serie A dhe madje me rivalët e kësaj fundjave në kampionat.

Bëhet fjalë Soualiho Meite, mesfushorin 26-vjeçar që është pjesë e Torinos dhe kërkohet nga Hellas Verona. Milani është në bisedime të avancuara për transferimin e tij në huazim me të drejtë blerje në verë. /abcnews.al