Mikrobusi përplaset me karroatrecin, disa të plagosur

schedule17:46 - 20 Prill, 2018

schedule 17:46 - 20 Prill, 2018

Dy mjete janë përplasur në aksin rrugor Milot-Rubik, pranë fshatit Skuraj. Mësohet se një mikrobus është përplasur me një karroatrec, që transportonte një makinë të dëmtuar.

Nga të dhënat paraprake raportohet janë plagosur pasagjerët që ndoheshin në karroatrec.

Policia ka shkuar në vendin ku ndodhi aksidenti dhe ka nisur hetimet për shkaqet e ngjarjes./abcnews.al