Mijëra mbështetës të Spanjës kundër pavarësisë së Katalonjës

schedule16:15 - 27 Tetor, 2019

schedule 16:15 - 27 Tetor, 2019

Dhjetëra mijëra persona janë rikthyer në shesh në Barcelonë për të manifestuar kundër lëvizjes pro pavarësisë së Katalonjës, që ka shkaktuar krizën më të keqe politike të Spanjës prej dekadave.

Sipas policisë, 80 mijë persona u mblodhën në një nga rrugët kryesore të qytetit me flamuj spanjollë dhe katalanas.

Në një nga parullat lexohej: Edhe ne jemi katalanas, ndalojeni këtë çmenduri!” /abcnews.al