Michelle Obama feston ditëlindjen, Barack i bën urimin emocionues

schedule16:55 - 17 Janar, 2021

schedule 16:55 - 17 Janar, 2021

Ish-presidenti i SHBA, Barack Obama ka uruar bashkëshorten e tij për ditëlindje.

Ai ka postuar në Instagram një foto, ku shfaqet Michelle dhe e ka shoqëruar me disa fjalë shumë emocionuese.

“Gëzuar ditëlindjen për dashurinë time, partnerit tim dhe mikut tim më të mirë. Çdo moment me ju është një bekim. Te dua, Miche”, ka shkruar Obama në 57-vjetorin e saj.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Barack Obama (@barackobama)

Kujtojmë që Michelle ka lobuar gjatë kohës që ishte Zonja e Parë e SHBA-së, sidomos për arsimin e vajzave dhe fjalimet e saj publike janë shumë të ndjekura.

Ata janë çifti i parë me ngjyrë që kanë jetuar në Shtëpinë e Bardhë në SHBA për 8 vite. l.k/abcnews.al