Meta dhe Rama thyejnë akujt, i japin dorën njëri-tjetrit në Vlorë

10:39 | 28/11/201910:390

Presidenti i Republikës dhe kryeministri Rama kanë lënë pas përplasjet thyer akujt dhe janë takuar  në Vlorë në 107 vjetorin e Pavarësisë. Meta është parë duke i dhënë dorën Ramës gjatë homazheve të zhvilluar në këtë qytet.

Kujtojmë se sot festat e këtij Nëntori do të kalojnë në heshtje, në nderim viktimave të tërmetit në Durrës dhe në Thumanë.

Në një deklaratë të shkurtër për mediat nga Vlora, Meta tha se kjo nuk mund të jetë një ditë feste, por një ditë për të nderuar Flamurin Kombëtar. Ai peloi për bashkim të politikës më të rëndësishme të vendit.

“Sot nuk është një ditë për të festuar, por një ditë për të nderuar Flamurin Kombëtar. Të angazhohemi për të shëruar sa më parë të jetë e mundur plagët e shkaktuara nga teërmeti. Të jemi sa me pranë familjeve që kanë humbur të afërmit dhe të dashurit e tyre. E gjithë politika duhet të jetë gjithmonë e bashkuar për çështjet më të rëndësishme të vendit dhe të shtetit, të popullit dhe bashkëjetesës sonë. Sot do të jetë si ansnjëherë tjetër dhe n ëejtën e përditshme për të përmbushur një mison si ai i anëtarësimit të Shqipërisë në BE”./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono