Menaxherët e lojërave të fatit, mes të arrestuarve vëllai i kryetares së Kolegjit të Posaçëm të Apelimit

12:51 | 21/02/202012:510

Policia ka vënë në pranga 115 persona në kuadër të operacionit të zhvilluar mbrëmë në 8 qytete për të goditur lojërat e fatit. Abc Neës ka siguruar emrat e menaxhereve të arrestuar. Ata janë: Gramoz Murataj, Ervin Frashëri, Isuf Tato, Igli Oboni, Elvis Mulaj, Denis Hysko, Erdian Myftari.

Abc News ka mësuar gjithashtu se Elvis Mulaj është vëllai i kryetares së Kolegjit të Posaçëm të Apelimit, Natasha Mulaj.

Kolegji është një ndër institucionet e reja të reformës në drejtësi dhe Mulaj është në krye të hierarkisë sa i përket vettingut të gjyqtareve dhe prokurorëve të Shqipërisë.

Ndërsa për të arrestuarin tjeter Gramoz Murataj, abcnews.al ka mësuar se ai ka qenë i dënuar në Itali për trafik droge. Murataj ka dhe 3 kompani lojrash fati ne Itali te licensuara.

Menaxherët kishin faqe në ëeb që i përdornin për të vendosur sekdina në disa faqe online që ishin me username dhe passëord. Gjithçka është zbardhur nga IP e celularëve. Policia ra në gjurmet e tyre, nëpermjet këtyre llogrive ne ëeb, ku bëhej e mundur që klinetet te vendosin skedinat.

Ndersa administratori krijonte llogari te cilat jua jepte klienteve për të vene bastet. Gjithashtu kishte agjente të cilët krijonin llogari në emrat e klientëve ./abcnews.al

Lexo edhe: Superoperacion me 115 të arrestuar, drejtori i Policisë dhe Prokurorja e Tiranës japin detaje


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Të lidhura

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono