Më në fund një versioni i ri për Android

schedule18:45 - 23 Janar, 2018

schedule 18:45 - 23 Janar, 2018

Momenteve kur lidhemi me Wi-Fi dhe më pas zbulojmë se lidhja është e dobët mesa duket po u vjen fundi.

Kjo për shkak të verionit më të ri të Android.

Google ka zbuluar se versioni i ri, i quajtur Android 8.1, do të shfaqë shpejtësinë e rrjeteve Wi-Fi përpara se të lidheni me to.


Sipas The Mirror, me versionin e ri, në menunë e cilësimeve të Wi-Fi do të shfaqen disa opsione pranë rrjeteve të gjetura të Wi-Fi që do të shënohen me Shumë shpejt, shpejt, Ok ose ngadalë (Very fast, Fast, Ok, Slow)./abcnews.al