Mbyllet klasa ku ndodhi helmimi, policia mbledh provat

schedule16:32 - 24 Tetor, 2019

schedule 16:32 - 24 Tetor, 2019

Policia ka mbyllur klasën ku ndodhi helmimi i nxënësve në Shupenzë të Bulqizës. Mësohet se Policia dhe Inspektoriati Shetëtror Shëndetësor kanë mbledhur provat për të zbuluar se çfarë solucioni është përdorur.

Prindërit kanë treguar se ngjarja ka ndodhur pas pushimit të gjatë dhe nxënësit kanë qëndruar në klasë për një orë, pavarësisht erës së rëndë.

Drejtori i Spitalit të Peshkopisë, Artan Bitri është shprehur se një prej nxënësve të helmuara është dërguar në Tiranë, ndërsa gjendja e nxënësve të tjerë është përmirësuar.

Nxënësja me iniciale G.Xh., 18 vjeç, ka mbërritur në QSUT me shenja helmimi dhe nën panik./abcnews.al