Mbretëri e Bashkuar, Sir Alex Ferguson zgjohet nga koma

schedule11:46 - 8 Maj, 2018

schedule 11:46 - 8 Maj, 2018

Aleks Ferguson është rizgjuar duke dalë nga koma dhe ka dhënë shenja përmirësimi. Pas operacionit për një hemoragji cerebrale, ish-trajneri i Mançester Junajtid, sot 76-vjeçari ka biseduar me familjarët dhe miqtë e tij. Kjo është raportuar nga mediat britanike. Ndëkrohë, mjekët shprehen shumë optimistë lidhur me periudhën pas operacionit dhe për shërimin e plotë të Ferguson. Megjithatë, për këtë do të duhet shumë kohë pasi ndërhyrja nuk ishte e lehtë. /abcnews.al