Mbretëresha Elizabeth feston 70 vjetorin e mbretërimit, Bale merr nderin e pestë më të lartë

schedule14:20 - 2 Qershor, 2022

schedule 14:20 - 2 Qershor, 2022

Në Mbretërinë e Bashkuar, sot nisën festimet për Jubileun Platinum të Mbretëreshës Elizabeth II, e cila do të festojë 70-vjetorin e mbretërimit të saj deri të dielën.

Një mundësi për të bërë homazhe edhe për disa të famshëm që kanë nderuar Britaninë e Madhe, mbi të gjitha Gareth Bale dhe James Milner, të cilët u emëruan anëtarë të Urdhrit të Perandorisë Britanike (MBE), nderi i pestë më i lartë.

Rio Ferdinand nga ana tjetër u emërua Oficer i Urdhrit të Perandorisë Britanike (OBE)./ h.ll/abcnews.al