Mbi 13 mijë raste të reja me Covid në Itali dhe 246 viktima në 24 orët e fundit

schedule17:47 - 1 Mars, 2021

schedule 17:47 - 1 Mars, 2021

Gjatë 24 orëve të fundit në Itali kanë humbur jetën 246 pacientë me Covid-19.

Ministria e Shëndetësisë raportoi se nga 170,633 teste të realizuara, kanë rezultuar pozitivë për koronavirus 13,114 persona.

Lexo edhe: Rritet incidenca e të infektuarve me Covid në Itali, më e lartë se në janar tek moshat nën 20-vjeç

Ndërsa vijon fushata e vaksinimit, rastet ende nuk shënojnë një ulje të infeksioneve.

/abcnews.al/