Mbajini atletet tuaja të bardha dhe të pastra si të reja me këto 3 këshilla të thjeshta

schedule15:23 - 12 Shtator, 2022

schedule 15:23 - 12 Shtator, 2022

Vjeshta është këtu dhe është koha të heqim rropat dhe sandalet tona, për t’i gjetur sërish pranverën e ardhshme. Edhe çfarë të bëjmë tani, derisa të vijë koha për të veshur mbathjet dhe çizmet tona? Sigurisht, ne vëmë bast për atletet tona të dashura, të cilat na japin rehati, pamje perfekte dhe veshje të këndshme dhe me stil.

Vetëm këpucët tona të preferuara sportive kanë një anë negative dhe të gjithë e dimë këtë: Si t’i pastrojmë dhe t’i mbajmë të gjitha të bardha dhe të reja, kur janë të pista pothuajse pas çdo shëtitjeje?

Më poshtë do të shihni disa këshilla të mrekullueshme për t’i mbajtur atletet tuaja të bardha të duken si të reja.

Llak i bardhë

Me një lustër të bardhë, kaloni mbi gërvishtjet dhe vendet që duken pak të grisura dhe lërini të thahen. Menjëherë të gjitha shenjat do të shkëlqejnë dhe do të zhduken.

Asnjëherë në diell

E dini edhe me rrobat tuaja, ato të bardha zverdhen në diell dhe duken të shqetësuar. Sigurohuni që gjithmonë t’i vendosni këpucët tuaja të bardha në vende me hije dhe të freskëta dhe mos kini frikë nga asgjë.

Role kuzhine

Pasi të keni larë atletet, vendosni brenda një rrotull letre kuzhine për të mbajtur formën e tyre dhe për të thithur lagështinë që të mos kenë erë.

Ndiqni këto këshilla të provuara dhe të testuara dhe do të keni këpucët tuaja të preferuara sportive edhe për dhjetë vjet të tjera!/abcnews.al