“Marrëdhënia” Mars-Jupiter/ Kjo javë do të jetë e vështirë për këto 3 shenja të Horoskopit

schedule10:22 - 22 Maj, 2023

schedule 10:22 - 22 Maj, 2023

Mund të jetë një javë përgjithësisht e mirë përpara, pasi ngjarjet astrologjike duken të menaxhueshme, megjithatë do të ketë disa aspekte që duhet t’i kemi parasysh. Dhe kjo sepse shumë lehtë situata mund të dalë jashtë kontrollit dhe të krijojë përçarje dhe keqkuptime mes nesh dhe njerëzve tanë të dashur.

Këto aspekte kërkojnë vëmendje të veçantë, veçanërisht nëse i përkisni një prej shenjave të mëposhtme. Nga nesër e martë formohet sheshi i Marsit nga Luani me Jupiterin në Demi, gjë që na bën më impulsivë dhe të nxituar në veprimet tona. Ky shesh mund të krijojë lehtësisht kaos, pasi ne do t’i japim përmasa të ekzagjeruara gjithçkaje që ndodh. Egoizmi, qëndrimet narcisiste dhe vetë-drejtësia do të dalin në sipërfaqe, dhe kjo mund të sjellë vetëm telashe.

Duhet të kemi një sjellje më të përmbajtur dhe të mos reagojmë me zemërim ndaj sjelljeve që na shqetësojnë. Përkundrazi, preferohet të gjejmë një zgjidhje të përbashkët përmes diskutimit dhe vëmendjes ndaj fjalëve tona. 3 shenjat që duhet t’i kushtoni më shumë vëmendje këtë javë janë:

Binjakët

Planeti Mars do ta sheshojë Jupiterin më 23/05 dhe kjo ndikon drejtpërdrejt tek ju, ndaj duhet të keni kujdes me lëvizjet tuaja ekstreme. E gjithë java do të karakterizohet me tension, ndërsa të shtunën çereku i parë i Hënës në Virgjëreshë e drejton vëmendjen dhe energjinë tuaj tek çështjet familjare dhe shtëpiake. Kjo Hënë ju fton të vendosni kufijtë tuaj ndoshta në marrëdhëniet me njerëz që mund t’i tejkalojnë ato. Diskutoni, flisni dhe dëgjoni, kështu që zgjidhjet mund të gjenden më lehtë. Ndoshta këto situata kanë diçka për t’ju mësuar. Të dielën kemi aspektin më të rëndë, që është katrori i Diellit nga shenja juaj me Saturnin. Ju mund të mendoni se dikush në mjedisin e punës po bllokon përparimin tuaj, ose mund t’ju duhet të kënaqeni me një situatë që nuk është saktësisht ajo që dëshironi.

Luani

Çështjet profesionale dhe ato të jashtme apo shëndetësore do t’ju preokupojnë në periudhën e ardhshme dhe më intensivisht se kurrë. Në këtë fazë mund të ndjeni presion nga kolegët apo eprorët, por është mirë të mos reagoni fort. Zbutni pak egon tuaj dhe mos shkoni në ekstreme në biseda. Në fund të javës, me tremujorin e parë të Hënës në Virgjëreshë, ju e ktheni vëmendjen më shumë te çështjet financiare dhe shpenzimet tuaja. Sheshi i sundimtarit tuaj Dielli të dielën me Saturnin i referohet lojërave të pushtetit brenda një grupi ku jeni aktiv ose në vendin e punës midis kolegëve tuaj. E gjithë kjo do të thotë se do të jetë një javë stresuese, e cila ka nevojë për trajtim delikat.

Shigjetari

Një ditë që ka nevojë për vëmendje të veçantë nga ju Shigjetarë, është e marta, pasi katrori i Marsit nga Luani deri te sundimtari juaj Jupiter, do të jetë një nga aspektet që do të çojë në rrezik, teprime dhe reagime të ekzagjeruara. Nga ana tjetër, dikush mund t’ju kërkojë një favor duke kaluar disa kufij dhe duke ju vënë në një pozicion të vështirë. Nëse dikush ju shqetëson, përpiquni të ruani gjakftohtësinë dhe mos u futni në konfrontime dhe grindje. Në fund të javës, problemet e karrierës me çerekun e parë të Hënës në Virgjëreshë të shtunën dhe katrorin e Diellit Saturni të dielën duket se monopolizojnë interesin tuaj, megjithëse ndjenja e përgjithshme që mund të keni tani është ajo e stanjacionit. Është një periudhë reflektimi./abcnews.al