Lushnje, merret në pyetje djali i 55 vjeçarit që u gjet në kanal. Hetime në disa pista

schedule15:15 - 30 Tetor, 2017

schedule 15:15 - 30 Tetor, 2017

Grupi hetimor në Lushnje ka marrë në pyetje njërin nga djemtë e 55 vjecarit, trupi i të cilit u gjet dje i pajetë i hedhur në një kanal, në anë të rrugës Fier- Lushnje. Sipas informacioneve, djali dhe viktima kishin një marrëdhënie kontradiktore. Nga sa mësohet ai u tha hetuesve se kishte denoncuar në polici që në momentin që babai ishte zhdukur. Albert Bullgari 55 vjeç nga Fieri u gjet i zhveshur, me plagë të rënda në trup dhe në kokë. Sipas prokurorisë së Lushnjës ekspertiza mjeko-ligjore nuk është shprehur akoma dhe hetimet vazhdojne në tri drejtime, për vrasje, vdekje nga aksidenti, apo vetëvrasje. Ndërkohë vazhdon marrja në pyetje e familjarëve dhe e të njohurve të 55 vjeçarit Bullgari.
https://youtu.be/MVHbQSO1-hA