Liverpool tregoi se si do të duket Anfield pas rindërtimit, stadiumi legjendar do të bëhet një nga arenat më të mëdha në Premier League

schedule15:18 - 31 Tetor, 2022

schedule 15:18 - 31 Tetor, 2022

Reds planifikojnë të përfundojnë ndërtimin deri në fillimin e sezonit 2023/24.

Anfield (stadium) - Wikipedia.

Liverpooli ka investuar 60 milionë funte në rinovimin e Anfield Road.

Me këtë, Anfield do të marrë 7000 vende shtesë dhe kapaciteti i përgjithshëm i stadiumit do t’i kalojë 61000 shikues.

Kështu, Anfield do të bëhet stadiumi i tretë më i madh në Premier League, pas Old Trafford, Manchester United dhe Tottenham Hotspur.

Thelbi i rindërtimit të Anfield Road është se niveli i poshtëm i tribunave do të rindërtohet, dhe një shtresë e dytë do të shfaqet në krye.

Sipas Sky Sports, rindërtimi i Anfield Road do t’i lejojë Liverpool-it të rrisë numrin e punëtorëve të punësuar në ditët e ndeshjeve në shtëpi me 400 persona në 2200. /G.D abcnews.al/