Liverpool “peshkon” në Gjermani, Bayern nxjerr një mesfushor në merkato

08:54 | 12/02/202008:540

Lëvizje në Gjermani. Bild raporton se klubi i Bayern Munchen po planifikon të bëjë afrime, por më parë duhet të shesë. Në listën e lojtarëve që në verë di të largohen është mesfushori Corentin Tolisso. Francezi, i marrë nga Lyon, pritet të sjellë miliona që do të investohen më pas në merkato.

Lajmi tjetër lidhet me sulmuesin Timo Werner. Goleadori i RB Leipzig në verë pritet të ndryshojë skuadër dhe i interesuar për shërbimet e tij është Liverpool. Jurgen Klopp e do në skuadrën e tij sulmuesin gjerman, i cili mund të largohet nga klubi gjerman.

Klauzola që të dalë lojtar i lirë kap shifrën e 60 milion eurove. Për shërbimet e tij interesohen edhe klube të tjera të Premier League, me Chelsea që ka qenë më i lakuari më parë. Tashmë Liverpool e ka marrë seriozisht dhe në verë Werner mund të jetë pjesë e tyre. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono