Liverpool në “pole-position” për nënshkrimin me Haaland, shkak një tjetër yll Dortmund

schedule12:49 - 8 Dhjetor, 2021

schedule 12:49 - 8 Dhjetor, 2021

Liverpooli po udhëheq garën për të nënshkruar me Jude Bellingham verën e ardhshme dhe shpreson të përfitojë nga obsesioni i rivalëve të tyre në Premier League me shokun e skuadrës Erling Haaland.

Bellingham ishte anketuar tashmë nga Manchester United përpara se të nënshkruante për Borussia Dortmund në korrik 2020.

Liverpool është i bindur se përpjekjet që do të bëjnë United, Chelsea dhe Manchester City për të nënshkruar me Haaland mund t’i dobësojë ata në ofertën për Bellingham.

Sipas ‘Daily Mirror’, Borussia Dortmund e ka vlerësuar mesfushorin e ri në më shumë se 100 milionë. /abcnews.al