Liverpool piketon talentin e Dortmund

schedule08:50 - 29 Tetor, 2021

schedule 08:50 - 29 Tetor, 2021

Sipas “Sport1”, Jurgen Kloop I ka vënë syrin talentit të Borussia Dortmund, Jude Bellingham.

Liverpool do të përpiqet të kënaqë anglezin me çdo kusht.

Borussia Dortmund nuk e ka në plane ta largojë mesfushorin 19- vjeçar por Liverpool por anglezët do të provojnë çdo mundësi për ta afruar ish-lojtarin e Birmingham.

Në 15 ndeshje këtë sezon, Bellingham ka realizuar në total 3 gola dhe 6 asiste./H.LL/abcnews.al