Linjat interurbane të paligjshme, shoqata e Transportit: Ministria 20 ditë kohë për ta zgjidhur

16:56 | 09/10/201916:560

Shoqata Kombëtare e Transportit Ndërqytetas i kërkon Ministrisë së Infrastruktruës dhe asaj të Brendshmes marrjen e masave ndaj furgonëve të paligjshëm të udhëtarëve. Nëse nuk merren masa brenda 20 ditëve, shoqata bën të ditur që do pezulloje transportin e operatorëve të transportit.

Operatorët e transportit interurban kërkojnë ndalimin e transportit të jashtëligjshëm, i cili po vë në rrezik aktivitetin e tyre. Kreu i Shoqatës Kombëtare të Transportit Ndërqytetas, Kujtim Mema i la afat 15-20 ditë kohë Ministrisë së Infrastrukturës dhe asaj të Brendshme, për zgjidhjen e problemit.

Mema përmendi zonat e kryeqytetit ku operojnë furgonat e jashtëligjshëm dhe theksoi se janë shtuar 170 linja interurbane që kanë shkaktuar kaos në transport.

Gjatë konferencës Shoqata Kombëtare e Transportit Ndërqytetas i kërkoi kryetarëve të bashkive ndërtimin e terminaleve me standarde me qëllim ofrimin e një shërbimi sa më cilësor. /ABC News Albania 24/7


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Të lidhura

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono