Legjenda e Arsenalit: Emery vendosi diktaturë, nuk kishte asnjë plan

schedule17:40 - 17 Shkurt, 2020

schedule 17:40 - 17 Shkurt, 2020

Ish-futbollisti legjendar i Arsenalit, Ian Wright, tashmë si analist në BT Sport, ka kritikuar trajnerin Unai Emery, duke thënë se ky i fundit kishte vendosur një diktaturë te “Topçinjtë” dhe se nuk kishte as plan, e as drejtim.

Ian Wright tha: “Nën drejtimin e Unai Emery, ishte si një diktaturë, nuk ishte shumë i këndshëm, për ne si tifozë, dhe as për lojtarët. Ata nuk dinin se ku po shkonin, nuk kishte asnjë drejtim, asnjë plan.

Po, Arsenali arriti në finale e Europa League, por ishte performanca më e dobët Arsenalit në një finale europiane”, tha mes të tjerash legjenda e klubit londinez./abcnews.al