Kuvendi voton Evgjeni Basharin si kryetare e ILDKPKI

schedule13:46 - 23 Dhjetor, 2020

schedule 13:46 - 23 Dhjetor, 2020

Kuvendi cakton me 100 vota pro Evgjeni Basharin si kryetare e ILDKPKI. Bashari u zgjodh në garën përballë Helena Papës.

Ajo do të jetë në krye të institucionit që do të skanojë dhe do të hetojnë pasuritë e politikanëve dhe zyrtarëve të lartë për 7 vitet e ardhshme.

Bashari ka mbajtur më herët postin e sekretares së Përgjithshme e ILDKP-së, dhe ishte edhe më e mbështetura për marrjen e këtij posti./mv.abcnews.al