Kush është kandidatja që ka siguruar 100% të votave në komunën ku kandidonte

schedule09:42 - 18 Tetor, 2021

schedule 09:42 - 18 Tetor, 2021

Katarina Tistic-Iliq nga Lista Serbe ka fituar 100% të votave në zgjedhjet komunale në Kosovë.

Ajo ka marrë 2.379 vota nga po aq votues që morën pjesë. Ristic-Ilic nuk kishte asnjë kundër kandidat në këtë komunë.

Ndërkohë në disa komuna të tjera në Kosovë vijon numërimi i votave dhe shumë prej kandiatëve kanë dalë në balotazh. /abcnews.al/