Kush do ta marrë fanellën me numrin 7 te Man United pas largimit të Ronaldos? Tashmë janë 2 kandidatë kryesorë

schedule21:47 - 28 Shtator, 2022

schedule 21:47 - 28 Shtator, 2022

Edhe klubi ka planet e veta. Manchester Evening News sugjeron se dy yje të Manchester United do të jenë në garë për numrin 7 pasi Cristiano Ronaldo të largohet nga klubi.

Vitin e kaluar, Ronaldo, duke u kthyer në Old Trafford, mori një shtatë nga Edinson Cavani. Por Krish pritet të largohet nga United verën e ardhshme.

Thonë se Jadon Sancho dhe i porsaardhuri Anthony donin të provonin fanellën me numrin e shtatë. Anësori anglez tani luan në numrin 25, ndërsa braziliani në numrin 21, shkruan abcnews.al.

Raporti pretendon se klubi dëshiron që numri 7 i tyre i ardhshëm të duket si Ronaldo, duke theksuar aspektin komercial.

Vihet re gjithashtu se klubi dëshiron që pronari i ardhshëm i shtatë të ketë të njëjtin imazh si Ronaldo:Dikush që nuk është vetëm shumë i talentuar dhe do të shesë shumë bluza për të mbajtur të lumtur departamentin komercial, por dikush që ka autoritetin dhe besimin për të siguruar sukses”. /G.D abcnews.al/