Kupa lë me pasoja Kukësin, dëmtohet sulmuesi kryesor dhe rrezikon duelin me Laçin

schedule17:20 - 28 Shtator, 2022

schedule 17:20 - 28 Shtator, 2022

Kukësi zhvilloi ndeshjen e parë të 1/16-tave të Kupës së Shqipërisë, teksa përballë kishte Labërinë, me sfidën që u fitua me shifrat 3-0 nga verilindorët.

Pas kësaj ndeshje menjëherë te Kukësi kanë filluar të mendojnë për përballjen me Laçin në kampionat, takim që do të luhet ditën e shtunë duke nisur nga ora 15:00 në “shtëpinë” e kurbinasve.

Për Enkeleid Dobin ka “dhimbje koke”, pasi sulmuesi kryesore i skuadrës, Klejdi Daci është dëmtuar në përballjen e Kupës, ndërsa rrezikon të mungojë ndaj kurbinasve.

Këtë sezon Daci ka qenë vendimtar te verilindorët, duke shënuar tre gola. Mungesa e tij dy javore prej pezullimit ndikoi te skuadra, që mban vendin e fundit në klasifikim me 2 pikë. /f.a/abcnews.al