Kthjellime dhe vranësira kalimtare, parashikimi i motit për sot

schedule07:17 - 2 Prill, 2020

schedule 07:17 - 2 Prill, 2020

Këtë të enjte moti do të jetë me kthjellime në zonën e Ultësirës perëndimore dhe vranësira mesatare në zonat malore.

Era do të jetë me drejtim Veriperëndim (NË) me shpejtësi 10-15 m/sek në bregdet.

Valëzimi do të jetë i forcës 5 me lartësi vale 1,0-1,5 metër në det të hapur.

Temperaturat do të pësojnë rënie në mëngjes dhe rritje në mesditë.

Temperaturat min dhe max:

Zonat  malore  -5/8°C

Zonat e ulëta  2/15°C

Zonat bregdetare 3/16°C./abcnews.al