Kryemadhi takim me Kongresmenët në SHBA, zbardh çfarë diskutuan

schedule10:00 - 17 Nëntor, 2019

schedule 10:00 - 17 Nëntor, 2019

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi vijon turin e takimeve në Shtetet e Bashkuara. Së fundmi Kryemadhi është takuar me Kongresmenët Joe Ëillson dhe Jim Costa.

Lajmin e ka bërë me dije vetë kryetarja e LSI përmes një postimi në rrjetet sociale, teksa zbulon edhe fokusin e bisedës.

Komenti i plotë:

Në vijim të takimeve në Kongresin e SHBA zhvilluam takime edhe me Kongresmenët Joe Willson dhe Jim Costa.

Joe Wilson përfaqësues i South Carolinës ishte shumë i interesuar dhe tepër i vëmendshëm për zhvillimet në Shqipëri.

Gjatë diskutimit mjaft impresionues me të, ai shprehu gadishmërinë për të nxitur dhe intensifikuar dukshëm rritjen e vëmendjes së Kongresit të SHBA drejt Shqipërisë, rritjen e intensifikimin e mëtejshëm të partneritetit strategjik me Shqipërinë dhe rolin e veçantë që vendi i saj ka si mbështetësja më e spikatur e politikave të SHBA për rajonin tonë.

Fryma e të gjithë takimeve mbresëlënëse në Kongres dhe Senat ishte rikonfigurimi i një mbështetje sa më të madhe për Shqipërinë përmes një prezence sa më aktive të SHBA./abcnews.al