Kriza e portierëve, Southampton shumë pranë transferimit të 40-vjeçarit

schedule09:56 - 6 Dhjetor, 2021

schedule 09:56 - 6 Dhjetor, 2021

Southampton është duke përgatitur një lëvizje befasuese në portë, ku synohet afrimi i 40 vjeçarit, Ëillu Caballero, për të zgjidhur krizën e portierëve.

Pas dëmtimit të Foster, “shenjtorët” i frikësohen edhe problemve të shfaqura nga MacCarthy në ndeshjen e fundit ndaj Brighton.

Me dy portierë në infermieri, 23-vjeçari Herry Leëis është opsioni i vetëm momental që më shumë gjasa do të jetë titullar ndaj Arsenal, por që trajneri Hasenhuttl nuk i beson plotësisht.

Cabellero është një agjent i lirë që pas përfundimit të kontratës me Chelsean në fundin e sezonit të kaluar.

40-vjeçari pretendon se është në formë të mirë pasi është stërvitur rregullisht me Wilmblendon.

Në orët në vazhdim pritet të kryhen vizitat mjekësore dhe të mbyllet marrëveshja. /abcnews.al