Kosovë – Serbi, s’ka dritë në fund të tunelit

schedule14:00 - 6 Gusht, 2019

schedule 14:00 - 6 Gusht, 2019

Dialogu Kosovë-Serbi ka gjasa të bjerë pre e një zvarritjeje të gjatë. Shkak për këto vonesa mund te jene disa faktorë, duke filluar nga dorëheqja e Haradinajt, taksa për produktet serbe dhe zgjedhjet parlamentare që mbahen vitin e ardhshëm në Serbi.