Kosova shënon 205 raste me koronavirus dhe tre të vdekur gjatë 24 orëve

schedule23:47 - 10 Korrik, 2020

schedule 23:47 - 10 Korrik, 2020

Tre persona kanë vdekur nga koronavirusi i ri gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë, duke e çuar numrin e përgjithshëm të viktimave në 97.

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik (IKSHPK) ka njoftuar se janë regjistruar edhe 205 raste të reja me koronavirus pas testimit të 388 mostrave.

Numri i përgjithshëm i të infektuarve ka arritur në 4.512, kurse numri i rasteve aktive është 2.259.

Sipas IKSHPK-së, edhe 61 pacientë janë shëruar nga sëmundja./abcnews.al