Koronavirus, Florida rihap plazhet: Nuk respektohet distanca sociale

schedule08:22 - 19 Prill, 2020

schedule 08:22 - 19 Prill, 2020

Qindra njerëz u mblodhën në plazhet e Floridës së Veriut të cilat u rihapën pas kufizimeve për parandalimin e koronavirus.

Ndërkohë guvernatori republikan Ron DeSantis i bëri thirrje qytetarëve që të tregohen të kujdesshëm dhe të respektojnë masat e vendosura.

Gjithashtu guvernatori republikan sugjeroi mbajtjen e distancës sociale, por njerëzit nuk duket se i kanë kushtuar shumë vëmendje.

Plazhet e rihapura janë Jacksonville, plazhi i Neptunit dhe plazhi i Atlantikut.