Kolo Toure “rikthehet” në fushën e blertë, merr drejtimin e klubit të njohur në Championship

schedule13:06 - 29 Nëntor, 2022

schedule 13:06 - 29 Nëntor, 2022

Ditën e sotme, ish-futbollisti i Manchester City, Arsenal dhe Liverpool, Kolo Toure është prezantuar zyrtarisht, si trajner i Wigan Athletic. Ish-mbrojtësi 41-vjeçar, nga Bregu i Fildishtë ka firmosur një kontratë për 3 vite e gjysmë, me Wigan, që ndodhet në vendin e 22-të, me vetëm 23 pikë të grumbulluara.

Më herët Toure ka qenë asistent i U-23 të Bregut të Fildishtë, asisten te Celtic, asistent te kombëtarja A e Bregut të Fildishtë dhe asistent tek Leicester. /i.m /abcnews.al