Kohë rinovimesh te City, kontrata të reja për golashënuesin dhe kapitenin

schedule12:44 - 10 Qershor, 2021

schedule 12:44 - 10 Qershor, 2021

Sezoni i fundit ishte fantastik në aspektin personal për Ilkay Gundogan. Mesfushori gjerman shënoi 13 gola në Premier League, duke u shpallur golashënuesi më i mirë i kampionëve të Anglisë.

Ditët e fundit është përfolur për një interesim të Barcelonës, por “Cityzens” nuk kanë ndërmend të shesin 30-vjeçarin. Drejtuesit e City janë gati t’i dhurojnë një kontratë të re.

Bisedimet e rinovimit do të nisin së shpejti. Ndërkohë pritet të vijojë aventura me Manchester City edhe për Fernandihnon. Kapiteni brazilian del lojtari i lirë më 30 qershor.

Pep Guardiola i beson shumë eksperiencën dhe inteligjencës taktike të mesfushorit 36-vjeçar, të cilin e pret rinovimi me një tjetër vit. /abcnews.al