Koeman në “fije të perit”, Xavi favorit për stolin e Barcelonës

schedule08:37 - 24 Shtator, 2021

schedule 08:37 - 24 Shtator, 2021

Ronald Koeman i ka ditët e numëruara në stolin e Barcelonës.

Sic raportojnë mediat në Spanjë, Xavi Hernandez është kandidati numër një për ta zëvendësuar holandezin.

Barça po kalon kohë të vështira me krizën financiare që ka dobësuar shumë skuadrën dhe e shohin Xavin si njeriun ideal që me lojtar të ri të akademisë dhe afrime të kujdesshme, të rindërtojë një skuadër triumfuese për vitet e ardhshme, siç ishte për dy dekada. /abcnews.al/