Kobe Bryant në “Hall of Fame”, Vanessa: E fitove bastin, ishe më i madh se jeta

schedule10:35 - 16 Maj, 2021

schedule 10:35 - 16 Maj, 2021

Kobe Bryant është zyrtarisht pjesë e Hall of Fame. Legjenda e basketbollit amerikan humbi jetën 26 janarin e vitit të kaluar në moshën 41-vjeçare në mënyrë tragjikë, pas rrëzimit të helikopterit me të cilin po fluturonte.

Të njëjtin fat të keq pati edhe vajza e tij 13-vjeçare, Gianna Bryant, dhe gjashtë persona të tjerë, duke përfshirë edhe pilotin Ara Zobayan. Një humbje e madhe për sportin, teksa Bryant ka marrë vlerësimin e duhur, duke u bërë pjesë e Hall of Fame.

Urime dashuria ime, e gjithë puna dhe sakrificat tuaja dhanë rezultat. Një ditë më the: nëse dëshiron të vësh bast për ndonjë, vendose për veten tënde. Jam e lumtur që vendose bast për veten, i kalove pritshmëritë.

Ia dole, tani je pjesë e Hall of Fame, je një kampion i vërtetë. Je një nga më të mëdhenjtë e historisë. Të dua dhe do të të dua gjithmonë, Kobe Bryant“, u shpreh gjatë ceremonisë Vanessa Bryant, bashkëshortja e tij.

Në skenë iu bashkua edhe Michael Jordan. “Nuk do të ketë kurrë si Kobe. Ai ishte i veçantë, ishte i përulur jashtë fushës, por më i madh se jeta“, vijoi Vanessa, teksa të pranishëm ishin edhe emra si Garnett apo Duncan. /abcnews.al