KLP përsërit Apelin për aplikim për 15 anëtarë të SPAK

schedule10:53 - 21 Janar, 2019

schedule 10:53 - 21 Janar, 2019

Kreu i Këshillit të lartë të Prokurorisë Gent Ibrahimi, ka ftuar sërish sot prokurorët e vendit për të aplikuar për anëtarë të Prokurorisë së Posaçme antikorruspion, të njohur si SPAK. Gjatë mbledhjes së KLP, kryetari Ibrahimi bëri të ditur se deri tani ka vetëm dy kandidatë për anëtarë të kësaj strukture, që janë prokurorët Besnik Muçi dhe Klodian Braho. Sipas tij, Këshilli vendosi që të bënte një lehtësim të dokumentacionit, qe duhet paraqitur nga kandidatet dhe shpreson qe kjo te inkurajoje me tej prokurorët për të aplikuar brenda afatit 1 mujor. /abcnews.al