Klosi në ABC News për aksionin e pastrimit të Shqipërisë

schedule09:06 - 24 Nëntor, 2017

schedule 09:06 - 24 Nëntor, 2017

Ministri Blendi Klosi i ftuar në studion e ABC News ka folur mbi nismën e fundit të qeverisë, aksionin e Pastrimit të Shqipërisë. Sipas tij kjo është një nismë që duhet ta jetë si operacion i shtrirë në të gjithë territorin e vendit.

“Janë 160 mijë vullnetarë së bashku me të rinjtë e shkollave dhe organizatave rinore, që jo vetëm do të pastrojmë, por edhe të mos lejojnë shtimin e papastërtive”.abcnews.al