Klopp në historinë e Liverpool, i pari trajner që arrin 50 fitore në kompeticionet europiane

schedule09:54 - 22 Shtator, 2023

schedule 09:54 - 22 Shtator, 2023

Liverpool fitoi ditën e djeshme me rezultatin 3-1 përballë LASK, ndeshje e vlefshme për grupet e Europa League.

Klopp u bër trajneri i parë në historinë e Liverpool që arrin shifrën e 50 fitoreve në Europë. Me fitoren e së enjtes mbrëma, gjermani ka kaluar rekordin e Rafa Benitez, i cili me Liverpool kishte arritur gjithsej 49 fitore në garat europiane.

“Ne kemi luajtur shumë ndeshje në Europë, por është mirë që kemi fituar kaq shumë herë dhe shpesh kemi kaluar në finale”, u shpreh Jurgen Klopp./h.ll/abcnews.al