Klerikët fetarë arrijnë në Hagë, do të takojnë krerët e UÇK-së

schedule10:57 - 10 Shtator, 2022

schedule 10:57 - 10 Shtator, 2022

Një delegacion i klerikëve fetarë nga Kosova kanë mbarritur në Qendrën e Paraburgimit në Hagë, për të vizituar krerët e UÇK-së, Hashim Thaçit, Kadri Veselin, Jakup Krasniqin, Rexhep Selimin dhe të tjerët.

Nga pamje shihet myftiu i Bashkësisë Islame të Kosovës, Naim Tërvana dhe Ipeshkvi i Kosovës, Imzot Dodë Gjergji duke hyrë së bashku në Qendrën e Paraburgimit.

Kjo është hera e parë që një delegacion ndërfetar viziton krerët e UÇK-së, të cilët prej rreth dy vitesh ndodhen në paraburgim.