Kessie e ka mbyllur me Milanin, PSG destinacioni i ri

schedule17:54 - 10 Shtator, 2021

schedule 17:54 - 10 Shtator, 2021

Frank Kessie ka refuzuar ofertën e fundit për rinovim nga Milani, e cila ishte shumë afër kerkesave të tij dhe pas kësaj mësohet se Milani ka hequr dorë përgjithmonë.

“Kuqezinjtë” dyshojnë se afrikani prej kohësh ka mbyllur një marrëveshje me një klub tjetër, ku të gjitha indiciet të çojnë te PSG.

Siç njofton TodoFichajes, “parisienët” kanë siguruar mesfushorin për sezonin e ardhshëm. Nënshkrimi i Camavingas me Realin, detyroi klubin francez të shtonte përpjekjet për nënshkrimin me lojtarin nga Bregu i Fildishtë.

Përjashtuar ndonjë suprizë, PSG do të jetë klubi i ardhshëm i Frank Kessie. /abcnews.al/