Këshilltari i Zelensky-t: “Bota është e lodhur nga shantazhi dhe terrori për gazin rus”

schedule14:29 - 2 Korrik, 2022

schedule 14:29 - 2 Korrik, 2022

“Harrojeni lodhjen e Ukrainës. ​​Bota nuk është lodhur duke mbështetur Ukrainën. Bota është e lodhur nga shantazhet për gazin rus, krizat e krijuara nga njeriu, inflacioni, vrasjet politike, armët kimike, terrori dhe gënjeshtrat e vazhdueshme”.

Kështu ka rearguar në një mesazh në Twitter, lëshilltari presidencial ukrainas, Mykhailo Podolyak. Ai iu përgjigj në mënyrë implicite ftesës së kryeministrit britanik Boris Johnson drejtuar komunitetit ndërkombëtar për të vazhduar mbështetjen afatgjatë të vendit të pushtuar nga rusët.

/abcnews.al