Kërcënon Blero: Keni vetëm 24 orë

schedule08:42 - 16 Shtator, 2020

schedule 08:42 - 16 Shtator, 2020

Kënga “Kthehu ti” nga Blero vazhdon të dëgjohet edhe në ditët e sotme, ndonëse vitet kanë kaluar.

Së fundmi, një grup gjerman i quajtur Clo(rona)1444 e kanë marrë këngën pa lejen e autorit dhe kanë publikuar në llogarinë e tyre në Instagram një pjesë të klipit të tyre të ri, ku dëgjohet edhe një pjesë e këngës.

I kontaktuar nga Telegrafi, Blero tregoi se ka kontaktuar me menaxherin e grupit gjerman dhe u ka dhënë atyre afat vetëm 24 orë kohë që të largojnë këngën nga rrjetet sociale.

“Po është e vërtetë për plagjiaturën nga grup gjerman. Unë kam kontaktuar me ta dhe u kam dhënë afat vetëm 24 orë kohë për ta larguar këngën nga rrjetet sociale, pasi ata nuk e kanë në pronësi këngën. Të njëjtët as nuk kanë kërkuar të drejtat autoriale nga unë, apo blerjen e këngës. E kanë marrë pa pyetur dhe kjo gjë është e patolerushme”, ka deklaruar Blero.l.k/abcnews.al