Këngëtarja e njohur shfaqet në “Billboard Music Awards” me fustanin e stilistit shqiptar

schedule14:47 - 16 Maj, 2022

schedule 14:47 - 16 Maj, 2022

Mbrëmjen e djeshme, “Billboard Music Awards” nderoi me çmime artistët e njohur, që kaluan në tapetin e kuq.

As këtë vit nuk kishte se si të mungonte një shqiptar. Bëhet fjalë pikërisht për këngëtaren Chloe Bailey, e cila kishte zgjedhur të vishte një fustan i zi lëkure, të gjatë deri në fund të këmbëve, i mbyllur me golf e me doreza. Ky fustan është punuar nga Valdrin Sahiti dhe më herët e ka veshur edhe këngëtarja, Nora Istrefi.

Kujtojmë që  shumë yje ndërkombëtarë janë veshur nga Valdrini. Këtu mund të përmendim Rita Orën, Beyonce, Khloe Kardashian, Nicole Scherzinger, etj./abcnews.al

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Chlöe (@chloebailey)