Këngëtarja e njohur rrëfen abortin: Jam në shok

schedule21:21 - 24 Nëntor, 2021

schedule 21:21 - 24 Nëntor, 2021

Këngëtarja e njohur, Jessie J ka dhënë një lajm të hidhur. Përmes një postimi në Instagram, ajo ka ndarë një foto me test të shtatzënisë në duar dhe ka treguar se kur ka shkuar te mjeku fëmija nuk kishte rrahje zemre.

33-vjeçarja thotë edhe pse po kalon një moment shumë të vështirë, prapë nuk do të heq dorë nga turneu i saj muzikor.

Sipas Jessie, shtatzënia ishte një mrekulli në vetvete dhe një përvojë që nuk do ta harrojë kurrë, derisa ta ketë sërish.

Postimi i plotë i këngëtares:

“Dje në mëngjes isha duke qeshur me një shoqe duke thënë ‘seriozisht, por si do ta kaloj koncertin tim në LA nesër mbrëma pa i thënë të gjithë audiencës se jam shtatzënë. Dje pasdite kisha frikë nga mendimi për të kaluar koncertin pa u prishur…pasi shkova për skanimin tim të tretë dhe më thanë se nuk kishte më rrahje zemre.

Këtë mëngjes. Ndihem sikur nuk kam kontroll mbi emocionet e mia. Mund të pendohem që e postova këtë. Unë në fakt nuk e di. Ajo që di është se dua të këndoj sonte. Jo sepse po shmang pikëllimin apo procesin, por sepse e di që të këndoj sonte do të më ndihmojë. Unë kam bërë 2 shfaqje në 2 vjet dhe shpirti im ka nevojë për këtë. Edhe më shumë sot. E di që disa njerëz do të mendojnë se thjesht duhet ta anulojë atë. Por në këtë moment e kam të qartë një gjë. Kam filluar të këndoj kur isha e re nga gëzimi, për të mbushur shpirtin tim dhe terapinë e dashurisë ndaj vetvetes, që nuk ka ndryshuar kurrë dhe unë duhet ta përpunoj këtë sipas mënyrës time.

Dua të jem i sinqertë dhe i vërtetë dhe të mos e fsheh atë që ndiej. Unë e meritoj atë. Dua të jem aq sa mundem në këtë moment. Jo vetëm për audiencën, por për mua dhe fëmijën tim të vogël që e bëri më së miri. E njoh veten dhe e di që do të flisja për këtë në skenë, sepse kështu jam. Pra, në vend të një fjalimi emocional me lot, duke u përpjekur të shpjegoj energjinë time. Kjo ndihet më e sigurt.

Vendosa të kem një fëmijë vetë. Sepse është gjithçka që kam dashur ndonjëherë dhe jeta është e shkurtër. Të mbetesha shtatzënë ishte një mrekulli në vetvete dhe një përvojë që nuk do ta harroj kurrë dhe e di që do ta kem përsëri. Unë jam ende në shok, trishtimi është i madh. Por e di që jam e fortë dhe e di që do të jem mire.

E di gjithashtu se miliona gra në mbarë botën e kanë ndier këtë dhimbje dhe shumë më keq. Ndihem i lidhur me ata prej jush që njoh dhe ata prej jush që nuk i njoh. Është ndjenja më e vetmuar në botë. Kështu që do të shihemi sonte LA. Mund të bëj më pak shaka, por zemra ime do të jetë në dhomë”./abcnews.al

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jessie J (@jessiej)