Kategoria Superiore: Vllaznia sfidon Kukësin në “Loro Boriçi”, ja tre ndeshjet e ditës së sotme

schedule12:23 - 7 Shkurt, 2023

schedule 12:23 - 7 Shkurt, 2023

Kategoria Superiore do të zhvillojë sot tre sfida interesante.

Në orën 13:00, në Kamzë Kastrioti do të presë Erzenin. Krutanët ndodhen në një moment tepër të vështirë, pasi renditen në vendin e fundit me 19 pikë. Erzeni ka një ecuri pozitive këtë sezon, ku aktualisht zë vendin e katërt me 29 pikë.

Në “Niko Dovana” të Durrësit, Teuta do të ndeshet ndaj Bylisit në orën 16:00. Të dyja skuadrat janë shumë pranë njëra tjetrës me pikë në renditje. Durrsakët ndodhen në vendin e parafundit me 21 pikë, ndërsa ballshiotët në vendin e shtatë me 23 pikë, pra 2 më shumë se Teuta. Bylisi në fakt ka arritur të marrë rezultate pozitive, ku në 5 ndeshjet e fundit në Superiore, ka regjistruar 2 fitore, 2 barazime dhe 1 humbje.

Sfida interesante e ditës së sotme është ajo në “Loro Boriçi” të Shkodrës, e cila do të luhet në orën 16:00 gjithashtu. Vllaznia pret Kukësin, me shkodranët të cilët kërkojnë të rikthehen te fitorja pasi pas tre fitoreve radhazi, kanë regjistruar 2 humbje. Vllaznia ndodhet në vendin e pestë me 28 pikë, ndërsa Kukësi në vendin e tetë me 22 pikë./ h.ll/abcnews.al