Kapshticë, sekuestrohen 30 kg kanabis drejt Greqisë

schedule15:23 - 22 Tetor, 2017

schedule 15:23 - 22 Tetor, 2017

Një sasi droge prej 30 kg kanabis sativa u zbulua dhe u sekuestrua në pikën e kalimit kufitar të Kapshticës. Sipas policisë, e cila vendosi në pranga drejtuesin e makinës ku ishte fshehur droga, pakot ishin fshehur në sediljen e pasme dhe në parakolp. I arrestuari është një banor i Korçës, por në momentet e para të arrestimit, ai ka thënë se nuk kishte dijeni për drogën e fshehur. Bashkë me të është arrestuar edhe një person tjetër që ishte pasagjer.