Kandidatët për kryesinë e PD, rikthehen Topalli, Imami dhe Mima, asnjë kritik i Berishës

schedule21:58 - 27 Maj, 2022

schedule 21:58 - 27 Maj, 2022

Ka përfunduar mbledhja e Komisionit të Rithemelimit ku janë diskutuar emrat e kandidatëve për Kryesinë e re që do t’i çohen ditën e shtunë për votim Këshillit Kombëtar i cili mblidhet në orën 11:00.

Ajo që bie në sy është rikthimi i Jozefina Topallit, Arben Imamit dhe Florion Mimës, ndërkohë që në listë nuk është asnjë kritik i Berishës.

Gazetari i Abc Juxhin Mustafaraj, bën me dije se në listë gjithashtu janë dhe Ina Zhupa dhe Kasem Mahmutaj, të vetmit deputetë që morën pjesë në Kuvendin e 30 prillit.


Lista e plotë e kandidatëve: