Kafshohet nga qentë, 4-vjeçari dërgohet me urgjencë në spitalin e Bulqizës

schedule17:48 - 17 Nëntor, 2020

schedule 17:48 - 17 Nëntor, 2020

Një fëmijë vetëm katër vjeç ka përfunduar në spitalin e Bulqizës pak minuta më parë me plagë në fytyrë. Burime për abcnews.al bëjnë me dije se 4 vjeçari është nga Shupenza dhe  dyshohet të jetë kafshuar nga qentë endacakë.

Mësohet se fëmija po merr ndihmën e nevojshme mjekësore, ndërsa bluzat e bardha do të vlerësojnë gjendjen e tij nëse ka nevojë për mjekim më të specializuar, do ta nisin drejt Tiranës. /abcnews.al