Ka humbur rëndësinë te Barcelona, Lenglet kandidat për mbrojtjen e Everton

schedule23:38 - 18 Shtator, 2021

schedule 23:38 - 18 Shtator, 2021

Rafa Benitez vazhdon të mendojë se ata kanë nevojë për një qendërmbrojtës të ri për t’u përballur me sezonin dhe klubi ka nisur tashmë punën. Përkundër fillimit të mirë të kampionatit, trajneri spanjoll konsideron të nevojshëm një përforcim për pjesën e pasme dhe objektivat e mundshmën kanë filluar të shfaqen.

Sipas TodoFichajes, Everton ka kontaktuar Barcelonën për ta pyetur në lidhje me situatën e Lenglet. Mbrojtësi francez ka humbur rëndësinë këtë sezon dhe klubi katalanas do ta vlerësonte largimin e tij për të fituar të ardhura.

Ish-lojtari i Sevillas është një nga profilet që Rafa Benitez i pëlqen shumë dhe do të ishte mbështetës kryesor i ardhjes së tij. Tani për tani qendërmbrojtësi ka një kontratë deri në qershor 2026 dhe nga Barcelona do ta vlerësonin largimin e tij me rreth 20 milion euro. /abcnews.al/