Juventus merr vendimin për të ardhmen e Di Marias

schedule19:11 - 28 Mars, 2023

schedule 19:11 - 28 Mars, 2023

Juventus dhe Angel Di Maria janë në diskutime të avancuara për të rinovuar kontratën.

Kontrata aktuale e mesfushorit sulmues 35-vjeçar skadon verën e ardhshme, por siç tregojnë të dhënat aktuale, ata do të vazhdojnë së bashku edhe në sezonin e ri, pasi këtë e dëshirojnë të dyja palët.

Edhe pse ka ende disa detaje, duke përjashtuar të paparashikuarat, Di Maria do të vazhdojë të mbajë fanellën e klubit ku iu bashkua verën e kaluar, pasi ka bërë 24 paraqitje duke kontribuar në 8 gola dhe 7 asistime gjatë këtij sezoni. /G.D abcnews.al/